سرویس رمزنگاری فایل‌های پی‌اچ‌پی فراهاست

تمامی توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان پی‌اچ‌پی گاهی تمایل دارند پروژه‌ها و اسکریپت‌هایی که تهیه می‌کنند و به دست مشتری و یا کاربرانشان می‌دهند به گونه‌ای باشد تا شخص ثانویه‌ای قادر به ویرایش و دستکاری کردن کد آن‌ها نباشد.
این نیاز می‌تواند ناشی از محرمانه بودن سورس کد برنامه‌نویس و یا جلوگیری از کپی برداری از اسکریپت باشد.

برای حل این مشکل شرکت‌های مختلفی خدماتی برای رمزنگاری فایل‌های پی‌اچ‌پی ارائه داده‌اند تا کاربران با استفاده از آن‌ها اسکریپت‌های خود را رمزنگاری کنند و خیالشان بابت دستکاری و یا انتشار کدهایشان راحت باشد.
به عنوان مثال دو سرویس ioncube و sourceguardian از جمله سرویس‌هایی هستند که برای کد کردن فایل‌های پی‌اچ‌پی تولید و ارائه شده‌اند.

این سرویس‌ها به خودی خود امنیت کافی و بالایی دارند و تقریبا نگرانی بابت دیکد شد فایل‌ها وجود ندارد اما مشکلی که ما کاربران ایرانی را درگیر می‌کند هزینه‌های بسیار بالای رمزنگاری این شرکت‌هاست.
همین مسئله باعث می‌شود تا برنامه‌نویسان نوپای ایرانی با مشکل در رمزنگاری فایل‌هایشان مواجه شوند و هزینه‌ی پرداخت رمزنگاری را نداشته باشند.
این موضوع باعث می‌شود که برنامه‌نویسان یا قید رمزنگاری را بزنند و اسکریپت‌هایشان را به صورت اپن سورس منتشر کنند و یا به روش‌های غیر استاندارد رمزنگاری کنند، روش‌هایی که به سادگی قابلیت برگشت پذیری دارند و تفاوتی با اپن سورس بودن اسکریپتشان ندارد.

فراهاست با شناسایی و تشخیص این مشکل اقدام به ارائه‌ی راه حل برای این مسئله کرده است.
برنامه‌نویسان فراهاست اقدام به پیاده‌سازی و تولید الگوریتمی کاملا امن کرده‌اند و سپس با استفاده از رمزنگار ioncube اقدام به رمزنگاری با این سرویس نیز کرده‌اند و در نهایت سرویسی کاملا امن و بسیار ارزان برای برنامه‌نویسان ایرانی فراهم آورده‌اند.
به‌گونه‌ای که برنامه‌نویسان ایرانی می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای بسیار کم اسکریپت‌هایشان را با بالاترین امنیت ممکن رمزنگاری کنند (رمزنگاری کاملا در سطح ioncube است) و خیالشان بابت امن بودن اسکریپتشان راحت باشد.

قوانین و شرایط استفاده:
- فایل‌های کد شده می‌بایست تماما منطبق بر قوانین جمهوری اسلامی باشد، در غیر این صورت هرگونه مشکل فنی یا قانونی متوجه استفاده کننده خواهد بود.
- سرویس رمزنگاری فراهاست برای فایل‌های زیر ۱ کیلوبایت به صورت رایگان انجام می‌شود؛ این سرویس برای تست و اطمینان کاربر از نحوه‌ی رمزنگاری می‌باشد. فلذا اعتراضی به اشکال در نحوه‌ی رمزنگاری برای فایل‌های اصلی پذیرفته نیست.
- برای تست می‌بایست فایل php با حجم کمتر از ۱ کیلوبایت ارسال شود، در غیر این صورت از اعتبار لایسنس کسر خواهد شد.
- حداکثر حجم مجاز برای هر فایل آپلود شده ۵ مگابایت است.
- کاربر موظف است از لایسنس خریداری شده حفاظت کند - هرگونه ضرر مالی یا حقوقی ناشی از انتشار لایسنس بر عهده‌ی فردی که لایسنس را تهیه کرده می‌باشد.
- فایل هسته‌ی رمزنگار فراهاست توسط رمزنگار ioncube رمزنگاری شده است، بنابراین فراهاست مسئولیتی در قبال فایل‌هایی که به علت دیکد شدن این رمزنگار دیکد شده‌اند ندارد.
- فراهاست مسئولیتی در قبال انواع اشتباهات کاربر در فرایند آپلود و رمزنگاری فایل‌ها ندارد.

پیش‌نیاز‌ها:
- توابع eval ، file_get_contents ، دسته توابع openssl و سایر توابع روتین و عادی در سرور / هاست فعال باشد.
- اکستنشن ioncube_loader در سرور نصب شده باشد.